V Niedziela Zwykła – 5 lutego 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
05 lutego 2023 r.  
V Niedziela  Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Adoracyjną. Po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.00 Msza święta oraz spotkanie dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8 oraz ich rodziców.

2. Codziennie o godz. 18.00 adoracja Najświętsz. Sakramentu oraz nabożeństwo wieczorne.

3. We wtorek o godz. 18.30 Msza Święta Wspólnoty Rycerzy Kolumba oraz spotkanie formacyjne. Dziękuję wraz z Rycerzami wszystkim za wsparcie inicjatywy zakupu kurtek zimowych dla dzieci które są w szczególnej potrzebie.

4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.

5. W czwartek o godz. 18.30 Msza Święta oraz spotkanie formacyjne Szafarzy Eucharystii.

6. W piątek wieczorem o godz. 20.45 rozpoczniemy w naszej parafii nocne czuwanie modlitewne w łączności z Sanktuarium na Jasnej Górze. Które poprowadzi ks. Hubert Czarnecki Proboszcz parafii MB Bolesnej w Kraśniku. Tematem konferencji tego czuwania będzie; „Rola mediów i ich wpływ na świadomość katolika”. Podczas tego czuwania Adoracja Najświętszego Sakramentu, Apel Jasnogórski transmitowany na żywo, konferencja ascetyczna, następnie rozważanie poszczególnych tajemnic Różańcowych oraz śpiew pieśni Maryjnych. O godz. 24.00 Msza Święta z homilią ( intencje mszy zbiorowej), następnie kolejna część Różańca. Około godz. 02 zakończenie czuwania błogosławieństwem. (w przerwach czuwania możliwość skorzystania z ciepłego napoju). Zapraszamy Wszystkich Parafian i Przyjaciół naszej wspólnoty do wspólnej modlitwy i adoracji.

7. W sobotę 11 lutego wspomnienie liturgiczne NMP z Lourds, Światowy Dzień Chorego. Msze Św. o godz. 7.00 oraz 18.30 podczas których zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

8. Za tydzień w Niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.

9. Dziękuję Rycerzom Kolumba oraz P. Zakrystiance za demontaż dekoracji i szopki BN.

10.Dziękuję Wspólnocie Różańca Domowego za rozważania różańcowe I Soboty Miesiąca.

11. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz chrzcielnicę ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne;  z ul. Hutniczej 3 i 5, ul. Metalowców 4, oraz przyjaciół. BZ.

12. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli oraz Gość Niedzielnego.

13. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom oraz Sympatykom Naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.