IV Niedziela Wielkanocy – 21 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

21 kwietnia 2024 r.

IV Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o nowe i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W naszym dekanacie oraz mieście przeżywamy Peregrynację relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Powitanie Relikwii o godz. 16.45 w parafii Św. Floriana, następnie czuwanie i adoracja poszczególnych parafii. Nasza wspólnota parafialna rozpocznie czuwanie od godz. 23.00 do 24.00.

2. Codziennie o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wieczorne.

3. We wtorek 23 kwietnia, Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski. Msze Św. o godz. 7.00 oraz 18.00.

4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.

5. W czwartek Święto Św. Marka Ewangelisty.

6. W piątek po Mszy Świętej spotkanie formacyjne LSO – lektorów i ministrantów.

7. Rozpoczynamy zbiórkę starych telefonów komórkowych na potrzeby misji, będą składane w zakrystii. Zachęcam wszystkich aby się włączyć do tej akcji pomocy misjom.

8. Prowadzone są prace przy montażu obrazu Św. Józefa oraz liter wezwania z litanii. Dziękuję p. Jerzemu oraz p. Robertowi za prace wykonane do tej pory.

9. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone na potrzeby naszej parafii – TACA GOSPODARCZA. Bóg zapłać.

10. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz Tabernakulum, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. Hutniczej 1, ul. PCK 8, ul. Metalowców 7. Oraz 2 ofiary od ofiarodawców anonimowych. BÓG ZAPŁAĆ.

11. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

12. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom oraz Dobrodziejom Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.