V Niedziela Wielkanocy – 28 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

28  kwietnia  2024 r.

V Niedziela Wielkanocy

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną, dzień modlitw w intencji kierowców.

2. Codziennie o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo. 

3. Jutro Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy, Patronki Europy.

4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. O godz. o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej wraz z czytanką liturgiczną oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami. W WSD w Sandomierzu XXII Dzień Otwartej Furty. Zapraszamy Rodziców i młodzież wraz LSO.

5. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Ojczyzny. Msze Święte o godz. 8.00 i 10.00 oraz 18.00. W tym dniu uroczyste odnowienie Ślubów Jasnogórskich. O godz. 21.00 wraz z Rycerzami Kolumba zapraszamy na Ogólnopolską Modlitwę w Obronie Życia Ludzkiego. Rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim, następnie modlitwa różańcowa i nowenna w intencji życia /zgromadzimy się na placu przy kościele z lampionami i świecami/. Zapraszam Wszystkich Parafian i Przyjaciół- Bądźmy Razem. 

6. I Czwartek i Piątek Miesiąca; o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta.

7. I Sobota Miesiąca; o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe. Po Mszy Świętej Nabożeństwo I Sobotnie, procesja z figurą MB Fatimskiej z rozważaniem Różańcowym oraz Apel Jasnogórski. W tym dniu udam się z posługą do chorych. Wspominamy również Świętego Floriana patrona Strażaków i Hutników. 

8. Trwa zbiórka starych telefonów komórkowych na potrzeby misji, składane są w zakrystii. Zachęcam wszystkich aby się włączyć do tej akcji pomocy misjom a zarazem dziękuję.   

9. Zakończone zostały prace przy montażu obrazu Św. Józefa i O. Pio  oraz liter wezwania z litanii. Dziękuję p. Robertowi wraz z synem Przemysławem za wykonane prace artystyczne.  

10. Dziękuję za ofiary z minionej Niedzieli składane na TACĘ GOSPODARCZĄ. Bóg zapłać. 

11. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz Tabernakulum, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. Metalowców 13. BÓG  ZAPŁAĆ.

12. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego. 

13. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom oraz Dobrodziejom Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.