Ogłoszenia Parafialne

                                     

Ogłoszenia duszpasterskie

07 lipca  2024 r.

XIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Adoracyjną. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszej Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo do Przenajświętszej Krwi Chrystusa i zmiana tajemnic różańcowych. W tym miesiącu w sposób szczególny w modlitwie będziemy prosić o nowe powołania do kapłaństwa w naszej diecezji.  

2. Codziennie o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo liturgiczne.     

3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.   

4. W czwartek 11 lipca Święto Św. Benedykta Opata – Patrona Europy. Mszą świętą o godz. 18.00 uczcimy wszystkie ofiary Zbrodni Wołyńskiej w 81-szą rocznicę Rzezi Wołyńskiej oraz pomordowanych na Wschodzie. Po Mszy Św. udamy się na cmentarz gdzie poświęcimy nowy Krzyż Wołyński oraz modlitwą upamiętnimy wszystkich pomordowanych i poległych w obronie Ojczyzny. Wraz z Rycerzami Kolumba zapraszam do wspólnej modlitwy. 

5. W sobotę 13 lipca o godz. 8.30 Msza Święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.   W  dniu Męża i Żony modlimy się za wszystkich małżonków oraz rodziny naszej wspólnoty parafialnej i przyjaciół. Po Mszy św. wyruszymy na spływ kajakowy oraz integrację. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.10 – dziś kończy się czas zgłaszania uczestników spływu.

6. W dniach od 4 – 12 sierpnia wyruszy 41-sza PIESZA PIELGRZYMKA ZE STALOWEJ WOLI NA JASNĄ GORĘ pod hasłem „ Rodzina zakorzeniona w Chrystusie i Kościele”. Zapraszamy do udziału w tej formie rekolekcji w drodze. Zapisy do końca lipca. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej pielgrzymki i plakacie. 

7. Dziękuję Wspólnocie Różańca Domowego za rozważania różańcowe prowadzone w I Sobotę Miesiąca oraz wszystkim uczestnikom procesji z figurą MB Fatimskiej. 

8. Dziękuję paniom za pielęgnację kwiatów i zieleni wokół świątyni. 

9. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: z ul. Hutniczej 7 i 10. BÓG ZAPŁAĆ.

10. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego. 

11. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom oraz Dobrodziejom Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.