Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie
26 marca 2023 r. 
V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejszą V Niedzielą Wielkiego Postu kończymy tegoroczne Wielkopostne Ćwiczenia Rekolekcyjne które prowadzi Ojciec Tomasz Pilch OFMCap. z Rozwadowa. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz każde słowo skierowane do naszej wspólnoty. O godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Taca  z nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do grobu Pańskiego. 

2. Codziennie o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wieczorne z prośbą o dar pokoju na Ukrainie i w Świecie przez wstawiennictwo Św. JP II.

3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.

4. W piątek Msza święta o godz. 7.00 a następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 18.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez Szafarzy Komunii Świętej.

5. I Sobota Miesiąca: O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta. Po Mszy Świętej Nabożeństwo I Sobotnie z rozważaniem Różańcowym oraz Apel Jasnogórski. Rano po Mszy Świętej udam się z posługą do chorych. W zakrystii proszę zgłaszać chorych do których mam się udać przed świętami. (do piątku włącznie).

6. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej. O godz. 18.30 na Mszy Świętej wystąpi Chór LASOWIACY z Miejskiego Domu Kultury pod dyrekcją Pani dyrygent Kateriny Serediuk z pieśnią pasyjną.  

7. Dla upamiętnienia 18-tej rocznicy odejścia do domu Ojca Papieża Jana Pawła II, w Niedzielę 2 kwietnia odbędzie się Marsz w obronie świętości JP II. O godz. 14.00 z parafii Opatrzności Bożej przejdziemy pod pomnik Św. Jana Pawł II przy Konkatedrze. Zapraszam Wszystkich do dania świadectwa naszej wiary w Świętość Życia Jana Pawła II – Patrona.

8. Kosz Miłosierdzia w okresie Wielkiego Postu przeznaczamy na wsparcie ubogich i najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dzisiaj kończymy zbiórkę darów. Bóg Zapłać.

9. Jałmużna Wielkopostna Caritas – Baranki Wielkanocne do nabycia w zakrystii.

10. Dziękuję paniom za prace porządkowe przy rabatkach kwiatowych wokół kościoła.

11. Do kancelarii w naszej parafii zostały wykonane nowe meble; duże biurko, komoda oraz szafy na dokumenty. Dziękuję za wsparcie tej inicjatywy.

12. Dziękuję za ofiary z minionej niedzieli, składane na tacę z przeznaczeniem na potrzeby GOSPODARCZE  naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ.  

13. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła, kwiaty do BG, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne; z ul. PCK 6, BÓG ZAPŁAĆ.

14. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

15. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.