VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
19 lutego 2023 r.  
VII Niedziela  Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. Rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „ Ku trzeźwości  z Kościołem”. O godz. 10.00 Msza święta oraz spotkanie dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 8 i 7.

2. Codziennie o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wieczorne o dar pokoju w Ukrainie i Świecie.

3. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze Święte o godz.7.00, 17.30 i 18.30 wraz z błogosławieństwem popiołu i posypaniem wiernych. Taca w tym dniu przeznaczona na Dzieła Miłosierdzia Caritas. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy.

4. W piątek o godz. 6.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, następnie Msza Święta o godz. 7.00. Po południu o godz. 17.30 spotkanie formacyjne LSO – lektorów i ministrantów. O godz. 18.00-tej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez Wspólnotę Rycerzy Kolumba oraz Msza Święta wieczorna. Zapraszam wszystkich do wspólnego przeżywania tego pokutnego nabożeństwa ( dzieci, młodzież i starszych).

5. Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu oraz Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45.

6. Prezbiterium naszego kościoła zostało uzupełnione o nowo wykonaną chrzcielnicę według projektu artysty plastyka P.Władysława Szpunara, oraz marmurowy stopień przy figurze MB Fatimskiej. Z tego miejsca dziękuję wszystkim ofiarodawcom z naszej parafii oraz licznym przyjaciołom naszej wspólnoty. Szczere BÓG ZAPŁAĆ.

7. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na potrzeby gospodarcze naszej parafii – TACA GOSPODARCZA.

8. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne. BÓG ZAPŁAĆ.

9. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli oraz Gość Niedzielnego.

10. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom oraz Sympatykom Naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.