Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

31 marca 2024 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Drodzy Parafianie, Przyjaciele, Dobroczyńcy Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie całej ziemi upragniony pokój.Abyśmy wszyscy zrozumieli, że w Jego ranach jest nasze zdrowie, i cieszyli się Jego obecnością wśród nas. Niech napełni nas odwagą, abyśmy otworzyli serca na ludzi, których stawia na naszej drodze i do których nas posyła.Życzę Wam Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Alleluja!

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o godz. 6.00, 10.00, 11.30. Rozpoczynamy tydzień Oktawy Wielkanocnej.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 8.00, 10.00 oraz 11.30, nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie.

3. Codziennie o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo. 4. Od 2 do 14 kwietnia w naszej diecezji będziemy przeżywać Dni Kultury Chrześcijańskiej.

5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.

6. I Czwartek i Piątek Miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź święta oraz nabożeństwo Eucharystyczne oraz do Serca Jezusowego.

7. I Sobota Miesiąca; o godz. 16.15 rozpocznie się Męski Różaniec w naszej parafii i wyruszy do parafii MB Różańcowej. O godz. 18.00 Msza Święta a następnie Nabożeństwo I Sobotnie z rozważaniem różańcowym zakończone Apelem Jasnogórskim.

8. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji świątecznej oraz liturgię Niedzieli Palmowej, Triduum Paschalnego oraz dzisiejszej Uroczystości. Asyście Liturgicznej, Rycerzom Kolumba, Panu Organiście oraz Pani Zakrystiance. Wszystkim za wszystko z serca BÓG ZAPŁAĆ.

9. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dziękuję za wszelkie dary które były składane do Kosza Miłosierdzia. Bóg Wam zapłać.

10. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła i Tabernakulum, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: z ul. Metalowców 11, PCK 6, Ofiar Kat 1. BÓG ZAPŁAĆ.

11. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

12. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Przybyłym Gościm, Dobrodziejom Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa na te Radosne Dni Zmartwychwstania Pańskiego. W