VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 11 lutego  2024 r.

VI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy XXXII Światowy Dzień Chorego w łączności z papieżem Franciszkiem. O godz. 10.00 Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej. Rozpoczynamy również 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. Codziennie o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wieczorne o Trzeźwość Narodu.

3. W środę rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 7.00 oraz 18.00 wraz z błogosławieństwem popiołu i posypaniem wiernych. Taca w tym dniu przeznaczona na Dzieła Miłosierdzia Caritas – Solidarni z Ukrainą. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W tym dniu obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy.

4. W odpowiedzi na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza w  każdy  czwartek Okresu  Wielkiego Postu będziemy przeżywać Adorację Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszam do tej modlitwy Wszystkich czcicieli Najświętszej Eucharystii.

5. W piątek 7.00 Msza Święta następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez wspólnotę Rycerzy Kolumba w intencji Trzeźwości oraz Msza Święta wieczorna. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne LSO – lektorów i ministrantów. Zapraszam Wszystkich do wspólnego przeżywania tego pokutnego nabożeństwa.

6. Za tydzień I Niedziela Wielkiego Postu oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15. Ofiary składane na tacę przeznaczamy na potrzeby gospodarcze naszej parafii – TACA GOSPODARCZA.

7. Kosz Miłosierdzia w Okresie Wielkiego Postu przeznaczamy na wsparcie ubogich najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg Zapłać już dziś za ten gest Miłosierdzia.

8. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz Tabernakulum ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. Metalowców 4, od Róży V Św. JP II, od Róży IV Św. Józefa na litery do obrazu.  Za wszystkie ofiary  BÓG ZAPŁAĆ.

9. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

10. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom oraz Sympatykom naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.