I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 18 lutego  2024 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Taca z nabożeństwa przeznaczana jest na kwiaty do grobu Pańskiego. Po nabożeństwie Msza Święta wieczorna.

2. Codziennie o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wieczorne o dar pokoju na Świecie.  

3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z prośbami. 

4. W czwartek Święto Katedry Św. Piotra i Pawła. O godz. 17.30 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii, w intencji świętości kapłanów oraz powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszam do tej modlitwy Wszystkich czcicieli Najświętszej Eucharystii.

5. W piątek 7.00 Msza Święta następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji powołań kapłańskich oraz Msza Święta wieczorna. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne LSO – lektorów i ministrantów. Zapraszam Wszystkich do wspólnego przeżywania tego pokutnego nabożeństwa.

6. Za tydzień II Niedziela Wielkiego Postu „AD GENTES” dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarami do puszek będziemy wspierać misjonarzy i misjonarki.

7. Od 24 lutego rozpoczynamy w parafii Św. Floriana DEKANALNE KATECHEZY dla tych, którzy wrócili z zagranicy i tych którzy nie mieli katechezy w szkole ponadpodstawowej. Spotkania będą odbywać się w salce parafialnej przy kościele Źródło Miłosierdzia w co drugą sobotę miesiąca o godz. 10.00. Zgłoszenia w zakrystii. Zapraszam.

8. Kosz Miłosierdzia w Okresie Wielkiego Postu przeznaczamy na wsparcie ubogich i najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg Zapłać już dziś za ten gest Miłosierdzia.

9. Coroczna Męska Droga Krzyżowa do Sanktuarium Św. Józefa w Nisku, odbędzie się w dniu 15 marca. Wyruszymy z naszej parafii po Mszy Świętej o godz. 18.00.

10. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę które przeznaczamy na potrzeby gospodarcze naszej parafii – TACA GOSPODARCZA. Bóg Zapłać.

11. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz Tabernakulum ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. Metalowców 7, ul. Hutniczej 5, ul. Staszica 2b. Za wszystkie ofiary  BÓG ZAPŁAĆ.

12. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

13. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom oraz Sympatykom naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.