III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie    
11 grudnia 2022 r.
III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – Gaudete. Rozpoczynamy tydzień modlitw o Uświęcenie Rodzin.

 Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy odebrać w zakrystii. Dla parafian starszych i chorych opłatki dostarczą liderzy blokowi. Ofiary składane z tej racji przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni. Są również do nabycia świece Caritas jako wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kosz Miłosierdzia przeznaczamy na wsparcie ubogich i najbardziej potrzebujących z naszej parafii (zbiórka do 18 grudnia). Rycerze Kolumba przy wyjściu z kościoła  rozprowadzają „sianko wigilijne”  Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.           

2. Msze Święte Roratnie, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Zapraszam dzieci, rodziców i starszych.

3. Codziennie o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo liturgiczne. Zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą świętą.

4. We wtorek wspomnienie liturgiczne Świętej Łucji. Obchodzimy 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Modlimy się w intencji Ojczyzny.

5. W środę  o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.    

6.  W piątek 16 grudnia po Mszy Świętej RÓŻANIEC MĘŻCZYZN prowadzony przez wspólnotę Rycerzy Kolumba, zapraszam wszystkich mężczyzn, ojców i mężów rodzin do wspólnej modlitwy. O godz. 17.15 spotkanie formacyjne LSO – lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.

7. W poniedziałek 19 grudnia w naszej parafii spowiedź Adwentowa. Zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed świętami Bożego Narodzenia.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczamy na potrzeby naszej parafii oraz chrzcielnicę. TACA GOSPODARCZA.

9. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz na chrzcielnicę ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne; z  ul. Hutniczej 3, Metalowców 9 i 13,  Ofiar Katynia 21, PCK 8, Róży V Św. Jana Pawła II oraz od przyjaciół. Bóg Zapłać.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.

11. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom oraz Sympatykom Naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.