II Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie    
4 grudnia 2022 r.
II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – na ten cel zbiórka do puszek po mszy świętej.

 Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy odebrać w zakrystii. Dla parafian starszych i chorych opłatki dostarczą liderzy blokowi. Ofiary składane z tej racji przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni. Są również do nabycia świece Caritas jako wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kosz Miłosierdzia przeznaczamy na wsparcie ubogich i  najbardziej potrzebujących z naszej parafii.            

Dzisiaj  o godz. 17.45 modlitwa różańcowa oraz zmiana tajemnic różańcowych.  

2. Msze Święte Roratnie, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Zapraszam dzieci, rodziców i starszych. Zachęcam również do przynoszenia lampionów adwentowych.

3. Codziennie o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo liturgiczne. Zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą świętą.

4. We wtorek Msza święta Wspólnoty Rycerzy Kolumba oraz spotkanie formacyjne.

5. W środę  o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.   

6.  W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 6.00 oraz 18.30.

7.  W Piątek o godz. 17.15 spotkanie formacyjne LSO – lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.

8. Dziękuję Wspólnocie Różańca Domowego za rozważania różańcowe prowadzone w I Sobotę Miesiąca oraz wszystkim uczestnikom czuwania Maryjnego.

9. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz na chrzcielnicę ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne; z  ul. Hutniczej 3 i 5. Bóg Zapłać.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.

11. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom oraz Sympatykom Naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.