I Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
27 listopada 2022 r.
I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski który będzie przeżywany pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które możemy odebrać w zakrystii. Dla parafian starszych i chorych opłatki dostarczą liderzy blokowi. Ofiary z tej racji przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni. Są również do nabycia świece Caritas jako wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. O godz. 18.00 Nabożeństwo w intencji zmarłych polecanych w WYPOMINKACH z ul. Hutniczej oraz darczyńców i dobrodziejów parafii.

2. Od jutra rozpoczynamy Msze Święte Roratnie, codziennie do soboty o godz. 6.00 rano. Zapraszam dzieci, rodziców i starszych. Zachęcam również do przynoszenia lampionów adwentowych. O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo liturgiczne.

3. W środę Święto Świętego Andrzeja, Apostoła. Msze Święte o godz. 6.00 oraz 18.30. O godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.   

4. I Czwartek Miesiąca; o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta. W tym dniu zapraszam na spotkanie modlitewne kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas VI i VII szkoły podstawowej.

5. I Piątek Miesiąca; o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta. O godz. 18.00 Nabożeństwo do Serca Jezusowego oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. I Sobota Miesiąca; Męski Różaniec naszego miasta rozpocznie się o godz. 16.15 w naszej parafii a następnie wyruszy w kierunku parafii MB Różańcowej. Konferencję różańcową wygłosi br. Robert Rabka. Zapraszam wszystkich mężczyzn i ojców rodzin. O godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta. Po Mszy Świętej Nabożeństwo I Sobotnie z rozważaniem Różańcowym oraz Apel Jasnogórski. W tym dniu udam się z posługą do chorych naszej parafii od godz. 8.00.

7. Za tydzień Niedziela Adoracyjna oraz zbiórka do puszek jako Pomoc Kościołom na Wschodzie.

8. Dziękuję za ofiary z minionej Niedzieli składane na tacę z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii.   

9. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz na chrzcielnicę ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne; z  ul. Hutniczej 11. Bóg Zapłać.

10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.

11. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom oraz Sympatykom Naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.