IV Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie
18 grudnia 2022 r.
IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu przygotowującą nas bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy odebrać w zakrystii. Są również do nabycia świece Caritas jako wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dary z Kosza Miłosierdzia  w tym tygodniu zostaną przekazane na wsparcie ubogich i najbardziej potrzebujących z naszej parafii Bóg zapłać za przekazane dary i otwartość Waszych serc. Rycerze Kolumba przy wyjściu z kościoła  rozprowadzają „sianko wigilijne”. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.           

2. Msze Święte Roratnie o godz. 6.00 rano. Zapraszam dzieci, rodziców i starszych.

3. Codziennie o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo liturgiczne. Zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą świętą.

4. Jutro w naszej parafii spowiedź Adwentowa. Rano bezpośrednio po Mszy Świętej oraz po południu od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszam Wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed świętami Bożego Narodzenia. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

5. W środę  o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.    

6.  W piątek po Mszy Świętej spotkanie formacyjne LSO – lektorów i ministrantów.                               

7. W sobotę 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem w naszych domach wieczerza Wigilijna, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, wigilijny posiłek oraz śpiew kolęd. Zapraszam Wszystkich Parafian i Przyjaciół na tradycyjną Mszę Świętą PASTERKĘ obwieszczającą BOŻE NARODZENIE.

8. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00 oraz 18.30. W drugi dzień świąt Święto Świętego Szczepana, Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.

9. We wtorek 27 grudnia rozpocznie się w naszej parafii Wizyta duszpasterska – KOLĘDA od parafian mieszkających przy ul. POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA.

10. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii oraz chrzcielnicę – TACA GOSPODARCZA.

11. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz na chrzcielnicę ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne; z  ul. Hutniczej 9,  oraz od przyjaciół z Pysznicy. Bóg Zapłać.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej; Niedzieli oraz Gościa Niedzielnego.

13. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom oraz Sympatykom Naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.