II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 10 grudnia  2023 r.

 II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielą Adwentu. Jest to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – na ten cel zbiórka do puszek po mszy świętej.

2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy odebrać w zakrystii. Dla parafian starszych i chorych opłatki dostarczą liderzy blokowi oraz Rycerze Kolumba. Ofiary z tej racji przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni. Są również do nabycia świece CARITAS jako wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Darami składanymi do KOSZA MIŁOSIERDZIA wspieramy ubogich w naszej parafii (zbiórka do 17 grudnia). Bóg Zapłać.

3. Msze Święte Roratnie, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Zapraszam dzieci, rodziców i starszych. Zachęcam również do przynoszenia lampionów.

4. Codziennie o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo liturgiczne. Zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą świętą.

5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.

6. W piątek po Mszy Świętej spotkanie formacyjne LSO – lektorów, ministrantów oraz kandydatów na ministrantów.  

7. W sobotę 16 grudnia w naszej parafii spowiedź Adwentowa. Zapraszam wszystkich parafian oraz przyjaciół do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed świętami Bożego Narodzenia. Rano po Mszy Św. Roratniej oraz po południu od godz. 16.00 do 17.00.  W tym dniu o godz. 10.00 udam się z posługą do chorych których zgłosić należy w zakrystii. Po Mszy Świętej wieczornej RÓŻANIEC MĘŻCZYZN prowadzony przez Wspólnotę Rycerzy Kolumba, zapraszam wszystkich mężczyzn, ojców i mężów rodzin do wspólnej modlitwy.

8. Duchowa Adopcja Małżeństw zagrożonych rozpadem w Diecezjalnym Roku Rodziny.

9. Za tydzień III Niedziela Adwentu – TACA GOSPODARCZA.

10. Duszpasterstwo Akademickie Studentów naszego miasta będzie się skupiało przy naszej Parafii Św. Jana Pawła II. Zapraszam do tworzenia tego środowiska wszystkich zainteresowanych i studiujących w Stalowej Woli.

11. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła i tabernakulum, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. Hutniczej 7 i 10. Od Róży IV Św. Józefa i Bractwa Szkaplerza Św. Józefa na litery mosiężne do obrazu Św. Józefa. Od Róży V Św. Jana Pawła II.  Za wszystkie ofiary  BÓG ZAPŁAĆ.

12. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

13. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.