III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 17 grudnia  2023 r.

 III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielą Adwentu – Gaudete. Rozpoczynamy tydzień modlitw o Uświęcenie Rodzin. Zapraszam do Duchowej Adopcji Małżeństw zagrożonych rozpadem.

2. Poświęcone opłatki na stół wigilijny możemy odebrać w zakrystii. Ofiary z tej racji przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni. Są również do nabycia świece CARITAS jako wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Darami składanymi do KOSZA MIŁOSIERDZIA wspieramy ubogich w naszej parafii (dziś kończymy tę zbiórkę). Bóg Zapłać Wszystkim za wsparcie dla najuboższych i potrzebujących. Rycerze Kolumba przy wyjściu z kościoła rozprowadzają „sianko wigilijne”. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.

3. Msze Święte Roratnie, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Zapraszam dzieci, rodziców i starszych.

4. Codziennie o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo liturgiczne. Zachęcam do korzystania z Sakramentu Pokuty przed każdą Mszą świętą.

5. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.

6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej, zapraszam Rycerzy Kolumba do przygotowania dekoracji szopki oraz wystroju świątecznego naszej świątyni.

7. W piątek po Mszy Świętej spotkanie formacyjne LSO – lektorów i ministrantów.

8. Duszpasterstwo Akademickie Studentów naszego miasta skupia się przy naszej Parafii Św. Jana Pawła II. Zapraszam do tworzenia tego środowiska wszystkich studiujących w Stalowej Woli.

9. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Dzień Wigilii Narodzenia Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 oraz Uroczysta Pasterka o godz. 24.00.

10. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii – TACA GOSPODARCZA. Bóg Zapłać.

11. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła i ogrzewanie świątyni, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. Hutniczej 12 B, ul. PCK 8, ul. Ofiar Kat. 4, ul. Metalowców 7, oraz od przyjaciół z Jastkowic i Anonimowo. Za wszystkie ofiary  BÓG ZAPŁAĆ.

12. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

13. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.