I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

03 grudnia 2023 r.

I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W naszej diecezji Diecezjalny Rok Rodziny. Dzisiaj poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które możemy odebrać w zakrystii. Dla parafian starszych i chorych opłatki dostarczą liderzy blokowi oraz Rycerze Kolumba. Ofiary z tej racji przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni. Są również do nabycia świece CARITAS jako wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Darami składanymi do KOSZA MIŁOSIERDZIA wspieramy ubogich w naszej parafii.

O godz. 17.30 nabożeństwo liturgiczne oraz zmiana tajemnic różańcowych.

2. Od jutra rozpoczynamy Msze Święte Roratnie, codziennie do soboty o godz. 6.00 rano. Zapraszam dzieci, rodziców i starszych. Zachęcam również do przynoszenia lampionów adwentowych. O godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo liturgiczne.

3. We wtorek Msza Święta Wspólnoty Rycerzy Kolumba oraz spotkanie formacyjne.

4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.

5. I Czwartek Miesiąca; o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo Eucharystyczne. W tym dniu zapraszam na spotkanie modlitewne kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas VI i VII szkoły podstawowej.

6. W piątek 08 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 6.00 oraz 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne LSO – lektorów, ministrantów oraz kandydatów na ministrantów.

7. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.

8. Dziękuję Wspólnocie Różańca Domowego za rozważania różańcowe prowadzone w I Sobotę Miesiąca oraz wszystkim uczestnikom czuwania Maryjnego.

9. Duszpasterstwo Akademickie Studentów naszego miasta będzie się skupiało przy naszej Parafii Św. Jana Pawła II. Zapraszam do tworzenia tego środowiska wszystkich zainteresowanych i studiujących w Stalowej Woli.

10. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła i tabernakulum, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. PCK 10 i 10. Za wszystkie ofiary BÓG ZAPŁAĆ.

11. Dziękuję Rycerzom Kolumba oraz wszystkim za prace przy odśnieżaniu świątyni.

12. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

13. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.