VII Niedziela Wielkanocy – 12 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

12 maja  2024 r.

VII Niedziela Wielkanocy

Uroczystość  Wniebowstąpienia  Pańskiego

1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

2. Codziennie o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. Jutro 13 maja wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Fatimskiej. Jest to 107 rocznica rozpoczęcia objawień w Fatimskich. 

4. We wtorek Święto Świętego Macieja Apostoła. Msze Święte o godz. 7.00 oraz 18.00. 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo majowe. 

6. W czwartek 16 maja Święto Świętego Andrzeja Boboli Kapłana i Męczennika Patrona Polski. Po Mszy Świętej Różaniec Mężczyzn w intencji Ojczyzny, prowadzony przez Wspólnotę Rycerzy Kolumba. Zapraszamy wszystkich ojców i mężów rodzin. 

7. W piątek po Mszy Świętej spotkanie formacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza, lektorów     i ministrantów. 

8. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego              i zakończenie Okresu Wielkanocnego. Ofiary na tacę przeznaczamy na potrzeby parafii – TACA GOSPODARCZA, oraz zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu. 

9. Trwa jeszcze zbiórka starych telefonów komórkowych na potrzeby misji /do wtorku/. Zachęcam aby włączyć się do tej akcji a zarazem dziękuję za wsparcie tej inicjatywy.       

10. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz na kwiaty na Boże Ciało., ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. PCK 6, ul. Hutniczej 3 i 10, ul. Metalowców 7, ul. Ofiar Katynia 25, od Róży I MBKP, od Róży III Św. Faustyny, od Róży V Św. Jana Pawła II.  BÓG  ZAPŁAĆ.

11. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego. 

12. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom oraz Dobrodziejom Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.