Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

19 maja  2024 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. 

2. Codziennie o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej. 

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00 oraz 18.00. Zapraszam do modlitewnego uczczenia Matki całej wspólnoty Kościoła Świętego. 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo majowe. 

5. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte o godz. 7.00 oraz 18.00. Modlimy się w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. 

6. W piątek po Mszy Świętej spotkanie formacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza, lektorów     i ministrantów. 

7. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. O godz. 11.30 Msza Święta I Komunijna. 

 8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Proszę mieszkańców poszczególnych ulic o przygotowanie ołtarzy na placu wokół świątyni; I ołtarz – ul. Hutnicza, II – ołtarz ul. PCK, III – ołtarz ul. Metalowców i IV- ołtarz – ul. Ofiar Katynia. Zadbajmy o wystrój ołtarzy kwiatami tak jak miało to miejsce w latach poprzednich. Braci Rycerzy Kolumba proszę o wsparcie tych przygotowań oraz pomoc w organizacji tej uroczystości.  

 9. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii – TACA GOSPODARCZA, oraz zbiórkę do puszek przy wyjściu z kościoła na Instytut Teologiczny w Sandomierzu. Bóg Zapłać. 

10. Dziękuję wszystkim biorącym udział w zbiórce starych telefonów komórkowych na potrzeby i wsparcie misji. /p. Jolanta/ Bóg Zapłać. Paniom dbającym o kwiaty przy kościele.

11. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz tabernakulum, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. PCK 10, ul. Metalowców 11, ofiarodawcom anonimowym. BÓG  ZAPŁAĆ.

12. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego. 

13. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom oraz Dobrodziejom Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.