II Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie
05 marca 2023 r.
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu, jest to niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiarami do puszek wspieramy dzieło pomocy misjonarzom „Ad gentes”.

O godz. 17.45 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym oraz zmiana tajemnic różańcowych. Taca z nabożeństwa przeznaczana jest na kwiaty do grobu Pańskiego.

Przeżywamy dzisiaj 34 rocznicę sakry biskupiej Ks. Biskupa Seniora Edwarda Frankowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.

2. Codziennie o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo wieczorne o dar pokoju w Ukrainie i Świecie.

3. We wtorek o godz. 18.30 Msza Święta Wspólnoty Rycerzy Kolumba oraz spotkanie formacyjne.

4. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami. W tym dniu modlitwą oraz pamięcią otaczamy wszystkie kobiety w dniu ich święta.

5. W Piątek Msza święta o godz. 7.00 a następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

O godz. 17.30 spotkanie formacyjne LSO – lektorów i ministrantów.

O godz. 18.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez kandydatów do Bierzmowania. Zapraszam wszystkich do wspólnego przeżywania tego pokutnego nabożeństwa.

6. Dziękuję Wspólnocie Różańca Domowego za czuwanie modlitewne prowadzone w I Sobotę Miesiąca.

7. Kosz Miłosierdzia w okresie Wielkiego Postu przeznaczamy na wsparcie ubogich i najbardziej potrzebujących z naszej parafii (zbiórka żywności i chemii do 26 marca).

8. W dniu 16 marca w naszej parafii o godz. 19.15 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia – Wielkopostna Modlitwa z poezją Św. Jana Pawła II i C. K. Norwida, prowadzony przez p. Martę Sagatowską oraz Nauczycieli i uczniów PSM im. Ignacego Jana Paderewskiego  w Stalowej Woli pod dyrekcją p. Macieja Witka dyrektora i pedagoga muzycznego tej szkoły.

9. Męska Droga Krzyżowa do Sanktuarium Świętego Józefa w Nisku, odbędzie się w dniu 17 marca, wyruszymy z naszej parafii o godz. 19.15. Zapraszamy wszystkich mężczyzn.

10. Zbliża się czas rekolekcji Wielkopostnych, które będziemy przeżywać w naszej parafii w dniach od 23 marca(czwartek) do 26 marca (niedziela). Ćwiczenia rekolekcyjne poprowadzi brat Tomasz z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli.

11. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła, kwiaty do BG, oraz nowe tabernakulum i glorię, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne; z ul. Metalowców 4, 11, ul. Hutnicza 3, 9, BÓG ZAPŁAĆ.

12. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom, Dobrodziejom oraz Sympatykom Naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.