XXIX Niedziela Zwykła – 22 października 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

  22 października  2023 r. 

XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem        „MISJE SERCEM KOSCIOŁA”. Modlitwą i ofiarami wspieramy dzieła misyjne i misjonarzy. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustu Parafialnego ku czci Świętego Jana Pawła II, Wielkiego Papieża patrona naszej parafii. O godz. 12.00 suma odpustowa z błogosławieństwem Relikwiami Świętego Jana Pawła II. W Bazylice Katedralnej w Sandomierzu Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki.

2. Nabożeństwo Różańcowe w Niedzielę oraz codziennie o godz. 17.15. Msza Święta wieczorna po Nabożeństwie o godz. 18.00. Dzisiaj modlimy się w intencji misji oraz wszystkich misjonarzy i misjonarek. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz starszych do wspólnej modlitwy Różańcowej.

3. W środę wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami. W tym dni modlitwę różańcową poprowadzi Wspólnota Szkaplerza Świętego Józefa.

4. W piątek po Mszy świętej spotkanie LSO – lektorów i ministrantów, nowych kandydatów.

5. W sobotę Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze św. o godz. 7.00 oraz 18.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

6. Zbliża się miesiąc pamięci modlitewnej za zmarłych. Modlitwa wypominkowa przez cały listopad z zaznaczeniem na kartkach imion zmarłych, oraz danej ulicy modlących się wiernych w poszczególnych tygodniach; Tydzień I – ul. Hutnicza, Tydzień II – ul. Ofiar Katynia, Tydzień III – ul. PCK, Tydzień IV – ul. Metalowców. Zmarłych z rodzin dobroczyńców i przyjaciół parafii w dowolnie wybranym tygodniu.

7. Dziękuję za ofiary z minionej Niedzieli składane na tacę z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii – TACA GOSPODARCZA. Bóg Zapłać.

8. Dziękuję za prace prowadzone w naszej świątyni i porządkowe wokół niej.

9. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła i tabernakulum, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. Hutniczej 1 i 3. Ul. PCK 6.  Za wszystkie ofiary  BÓG ZAPŁAĆ.

10. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

11. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.