V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

17 marca  2024 r.

V  Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V Niedzielę Wielkiego Postu kończymy tegoroczne Wielkopostne Ćwiczenia Rekolekcyjne które poprowadził Ks. dr Piotr Tylec Dyrektor Archiwum Diecezjalnego i Wykładowca WSD w Sandomierzu. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz każde słowo skierowane do naszej wspólnoty. O godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym. Taca z nabożeństwa przeznaczana jest na kwiaty do grobu Pańskiego. Po nabożeństwie Msza Święta wieczorna.

2. Codziennie o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo. 

3. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Msze Święte o godz. 7.00 oraz 18.00 z zawierzeniem Rodzin. O godz. 17.30 Koronka oraz Litania do Świętego Józefa. W tym dniu kończymy Duchową Adopcję Małżonków przeżywających trudności. 

4. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z prośbami.   

5. W Piątek Msza święta o godz. 7.00 a następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 17.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez Wspólnotę Rycerzy Kolumba. O godz. 19.00 rozpocznie się Miejska Droga Krzyżowa Alejami Jana Pawła II która wyruszy z Bazyliki Konkatedralnej. Zapraszam do udziału Wszystkich Wiernych. 

6. W sobotę udam się z posługą do chorych. W zakrystii proszę zgłaszać chorych do których mam się udać przed świętami ( do piątku włącznie).

7. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej. 

8. Kosz Miłosierdzia w Okresie Wielkiego Postu przeznaczamy na wsparcie ubogich i najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dzisiaj kończymy zbiórką darów. Bóg Zapłać. 

9. Dziękuję Wszystkim uczestnikom Męskiej Drogi Krzyżowej do Sanktuarium Św. Józefa do Nisk. Rycerzom Kolumba za organizację i zapewnienie bezpieczeństwa. Bóg Zapłać. 

10. Dziękuję za dzisiejsze ofiary składane na tacę z  przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii – TACA GOSPODARCZA. 

11. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła, kwiaty do Bożego grobu, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: ul. Metalowców 7, ul. PCK 8, ul. Ofiar Kat. 4, Anonimowo.  BÓG ZAPŁAĆ.

12. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego. 

13. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom i Dobrodziejom oraz Sympatykom naszej Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.