Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26 maja 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

26 maja 2024 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W dzisiejszą Niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej parafii o godz. 11.30 Uroczystość I Komunii Świętej.

Dzień Matki. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe w intencji Wszystkich Matek z podziękowaniem za dar życia i miłości.

2. Codziennie o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo majowe ze śpiewem Litanii Loretańskiej.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo majowe.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Proszę mieszkańców poszczególnych ulic o przygotowanie ołtarzy na placu wokół świątyni;

I ołtarz – ul. Hutnicza, II – ołtarz ul. PCK, III – ołtarz ul. Metalowców i IV- ołtarz – ul. Ofiar Katynia.

Zadbajmy o wystrój ołtarzy kwiatami tak jak miało to miejsce w latach poprzednich. Braci Rycerzy Kolumba proszę o wsparcie tych przygotowań oraz pomoc w organizacji tej uroczystości.

Już teraz dziękuję za ofiary na kwiaty składane z tej racji. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00 PROCESJA oraz około 11.30 po procesji. Nie ma Mszy wieczorem.

5. W piątek Święto Nawiedzenia NMP. Msze Święte o godz. 7.00 oraz 18.00. Zapraszam do modlitewnego uczczenia Matki Bożej. Zakończenie nabożeństw majowych.

Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne Liturgicznej Służby Ołtarza, lektorów i ministrantów.

6. I Sobota Miesiąca. O godz.17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź święta oraz nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego. O godz. 18.00 Msza Święta a po niej nabożeństwo I Sobotnie, procesja z figurą MB Fatimskiej z rozważaniem Różańcowym oraz apel Jasnogórski.

W tym dniu udam się z posługą do chorych w naszej parafii, po mszy świętej porannej.

7. W przyszłą Niedzielę 02 czerwca ulicami Stalowej Woli przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 12.15 w Parafii Św. Floriana a następnie przejście ulicami do Parafii Trójcy Przenajświętszej gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami. Zapraszamy Rodziny i dzieci.

8. Organizowane jest Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej w dniu 08 czerwca w Stalowej Woli pod hasłem; „ Kocham, więc jestem”. Zapisy w zakrystii.

Spotkanie organizacyjne wszystkich chętnych we wtorek o godz. 18.00 / kandydaci do bierzmowania/.

9. Dziękuję za ofiary z minionej Niedzieli składane na tacę z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii – TACA GOSPODARCZA. Bóg Zapłać.

10. Dziękuję za ofiary na potrzeby Kościoła oraz tabernakulum, ofiarowane indywidualnie i przekazane na konto parafialne: od Rodziców I Kom. ul. PCK 6, 8, 10, ul. Hutniczej 10, ul. Ofiar Kat. 14, Na kwiaty BC- ul. Metalowców 13, ul. PCK 4, ul. Metalowców 9 i 11, BÓG ZAPŁAĆ.

11. Zachęcam do czytania tygodników katolickich; Niedzieli, Gościa Niedzielnego.

12. Wszystkim Parafianom, Przyjaciołom oraz Dobrodziejom Parafii życzę Bożego Błogosławieństwa.